Opracowaliśmy technologię odzysku włókien węglowych ze śmigieł wiatraków, przy czym jako jedyni w świecie odzyskiwać możemy włókna o długości do 8 metrów. Prowadzimy badania nad wykorzystaniem włókien z recyklingu do produkcji laminatów. W tym celu podjęliśmy badania naukowe z udziałem Politechniki Warszawskiej. Uczelnia ta, wykonała na nasze zlecenie badania wytrzymałościowe włókien węglowych z recyklingu oraz laminatów tworzonych na ich bazie.
Mają szerokie zastosowanie, mogą być wykorzystywane jako elementy wzmacniające dla konstrukcji budynków, mogą być mocowane wokół skomplikowanych geometrycznych struktur. Włókna mogą być stosowane niemal bez ograniczenia, mają niską wagę, wysoką wytrzymałość, nie korodują i są odporne na alkalia. Dobrze przewodzą prąd i ciepło.
Mogą być łączone z żywicami lub stanowić wsad do elementów termoplastycznych. Stanowią doskonały materiał uszczelniający, dobrze przewodzą prąd i ciepło. Zwiększają wytrzymałość pokrytych elementów. Idealne do wykonania paneli, elementów (także ozdobnych) – jednocześnie lekkich i wytrzymałych.
Powstają z krótkich włókien, są ze sobą luźno połączone co umożliwia łatwy montaż, nawet na skomplikowanych powierzchniach. Idealne do łączenia z żywicą, oferujemy także włókninę do zastosowań termoplastycznych.